Karakalem

Karakalem Çizim

Posted by mihriban On Şubat - 23 - 2012

İşte size balık çizimi, üstelik adım adım…
Adım 1

Balık çizimi

adım adım balık çizimi 1

İki oval yaparak çiziminize başlayın. Vücut kısmı için büyük bir oval ve başı için de küçük bir oval çizin. Baş kısmı için çizdiğiniz ovalle vücut kısmı için çizeceğiniz oval birbirine geçmiş biçimde olsun. Ayrıca kuyruk kısmı için de bir şekil çizebilirsiniz. Çiziminizin başlangıç aşamalarında hafif (koyu olmayan) çizgiler kullanmayı unutmayın.
Adım 2

Balık çizimi

adım adım balık çizimi 2

Daha sonra, ilk aşamada çizdiğiniz ovaller arasında bağlantıyı sağlamak için çizgiler çizin ve bu çizgiler balığınızın dış kısmını oluşturacağı için mümkün olduğunca düzgün olmasına dikkat edin. Balığın sırt kısmına sırt yüzgeci şeklini ekleyin. Arka kuyruk için kalp şekline benzer bir çizim yapın. Ayrıca birinci adımda baş için çizdiğiniz ovale yan yüzgeç çizebilirsiniz.
Adım 3

Balık çizimi

adım adım balık çizimi 3

Şimdi resminize detay eklemeye başlayabilirsiniz. Gözler için iki daire çizin ve ağız için yatay bir “v” çizin. Balığın alt kısımlarına bir çift daha yüzgeç ekleyin. Balığınızı daha ilginç hale getirmek için çizdiğiniz yüzgeçlerin içine çizgiler çizin. Ayrıca balığın orta kısmının tam altına bir çizgi çizin.

 

Adım 4

Balık çizimi

adım adım balık çizimi 4

Çizimin bu aşamasında, balığınıza daha fazla detay çizebilirsiniz. Balığın dudaklarını oluşturmak için çizgiler çizin ve ağzın çevresindeki bazı ayrıntıları göstermek için resimdeki gibi çizgiler çizin.

 

 

Adım 5

Balık çizimi

adım adım balık çizimi 5

Artık balığınızı bitirmenizin vakti geldi. Çizgilerinizin bazılarını koyulaştırın ve bazı çizgilerinizi daha geniş hale getirin böylece çiziminizi daha ilgi çekici hale getirmiş olursunuz. Balık pullarını göstermek için doku çizmeyi untumayın. İşte balığınız artık hazır…

 

Sanatla kalın…

 

6 Yorum

 1. aida diyor ki:

  super teshekkur ederim.

 2. alper diyor ki:

  çok teşekkürler bende yeni başladım ilk çizimim bu balık oldu sitenizin takipçisiyim artık

 3. bugra diyor ki:

  ne demekcanım benım bugrayım

 4. mihriban diyor ki:

  Rica ederiz, yardımcı olabildiysek ne mutlu :)
  Sanatla kalın…

 5. Ayşe diyor ki:

  Çok teşekkürler anlatımlarınız için. Resime hiç yeteneği olmayan birisi olarak sizin yardımlarınızla resim çizmeye çalıştığımda beğendiğim çalışmalar ortaya çıkınca kendimi çok iyi hissediyorum. Çok teşekkürler..

 6. sevval bayik diyor ki:

  cok tesekurlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Yorum

Yorum yapmak için giris yapmalısınız.

Yandex.Metrica