Karakalem

Karakalem Çizim

Posted by admin On Ekim - 24 - 2010
Sulu Boya LALE çizimi ( adım Adım)

lale çizimi - karakalem.org

1-Bir fotoğraftan çok bastırmadan hafifçe konu kağıda çizilir. Kendinize göre düzenlemenizi geliştirmek için öğelerde çıkarmalar,eklemeler ve değişiklikler yapabilirsiniz.Gerilen suluboya kağıdına çiziminizi transfer ettikten sonra mor ile tek ton uygulaması yapılır.daha sonra sırayla mavi ve ortamı yumuşatmak için kırmızı ile tek ton uygulamasına devam edilir.

lale çizimi - karakalem.org

2-Az boyama, ıslak ve ıslak-kuru teknikler beraberce kullanmaya devam edilir.

lale çizimi

3-Hafif renk verilen bu evrede hangi yerel renklerin kullanılacak olduğuna karar verilir. Bu çalışmada beyaz lalenin kalbinde sarının yerel rengi, yapraklarda yeşilin bazı parlak yüzeyleri, ve küçük tomurcukta renklerin bir harmanı uygulandı. Bu evrede oluşturduğumuz mor,mavi ve kırmızı boyamayı kirletmeden dikkatli bir şekilde boyamamıza devam etmeye çalışalım.

lale çizimi - karakalem.org

4-Burada, boyama sırası iki kırmızı laleye gelir, sarılar, portakallar ve kırmızıların karışımı ile lalelere hafif renk verilir.

lale resimleri

5-Burada başka bir kırmızı lale, gözükür. Bu lale, bir önceki aşamada boyadığımız ilk iki laleden daha parlaktır çünkü ilk boyamada, bu lalede, daha az mor ton kullanılmış ve daha çok beyaz kağıdı alanı bırakılmıştır. Yaprak alanlarına kütlesel olarak hafif renk verilmeye devam edilir.

lale çizimi -www.karakalem.org

6-Arka plandaki yaprakların tonlamasına devam edilir.

lale çizimi

7-Beyaz alanlarda sarılar, portakallar ve kırmızıların karışımı ile tonlamalar yapılarak resim tamamlanır.

2 Yorum

  1. minagül diyor ki:

    ÇOk güzel sayenizde biz de öğrenmeğe çalışıyoruz teşekkürler

Yorum

Yorum yapmak için giris yapmalısınız.

Yandex.Metrica